Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) to jednostka, która została powołana w 2021 roku.

Do naszych najważniejszych celów i priorytetów rozwojowych oraz innowacyjnych działań w obszarze związanym z cyfryzacją jest usprawnienie funkcjonowania naszej uczelni przy wykorzystaniu technologii cyfrowych, poprzez wprowadzanie nowatorskich rozwiązań.

Rozwój innowacyjnych technologii opartych na aplikacjach informatycznych, pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej i umożliwia pracownikom naukowo-akademickim prowadzenie zaawansowanych badań, przyczyniając się do rozwoju naszej uczelni.

Jesteśmy dumni z postępów, jakie osiągnęliśmy w ciągu tych dwóch lat realizując zadania wspierające funkcjonowanie naszej uczelni. Pracownicy naszej jednostki nieustannie zdobywają i pogłębiają swoje kompetencje cyfrowe, poszukując nowych możliwości technologicznych, przyczyniając się w znacznym stopniu do budowy nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie wysokiej jakości przetwarzanych zasobów informatycznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Uniwersytetu Opolskiego.

Na kolejne lata patrzymy z ogromnym entuzjazmem. Mamy w planach wiele fascynujących projektów. Wierzymy, że nasze cele będą osiągnięte i będą miały pozytywny i istotny efekt zapewniając bezpieczeństwo i ochronę danych, jak również wpłyną na rozwój technologii cyfrowych czy infrastruktury informatycznej.

Dziękujemy całemu zespołowi, który codziennie wkłada ogromny wysiłek i pasję w działalność naszej jednostki. Bez Waszych talentów i zaangażowania nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Życzymy Wam kolejnych wspaniałych lat pełnych osiągnięć, innowacji i sukcesów!

Z okazji drugich urodzin CNT chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy byli częścią naszej działalności. Bez Waszych inspiracji, wsparcia i pasji nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy dzisiaj.

Pragniemy również podziękować wszystkim użytkownikom za wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzacie. Wasza współpraca pozwala nam tworzyć rzeczywiste zmiany i przyczyniać się do rozwoju technologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Centrum Nowoczesnych Technologii